Akcesoria do Nordic Walking

Efektywny trening Nordic Walking zależy nie tylko od włożonego wysiłku, lecz też poniekąd od posiadania odpowiedniego ekwipunku, który został stworzony specjalnie dla osób uprawiających ten sport. Ponieważ same kije to bardzo szeroki temat, został on opisany w odrębnym artykule. W tym miejscu opiszemy dodatkowe przydatne akcesoria Nordic Walking.

Torby i pokrowce. Dobrze jest posiadać wygodną torbę do noszenia sprzętu, zanim jednak jakąś kupisz zastanów się, co potrzebujesz mieć przy sobie w trakcie marszu. W ten sposób określisz jak duża torba będzie ci potrzebna. Ponieważ uprawiając ten sport będziesz dużo chodzić, z pewnością przyda ci się lekka torba, która zaspokoi wszystkie twoje potrzeby.

Jedną z rzeczy, które powinny znaleźć się w twojej torbie są rękawiczki. Możesz ich nie potrzebować przez cały czas, ale jednak dobrze je mieć. Nie tylko dla zabezpieczenia przed chłodem w zimniejsze dni. Rękawiczki w Nordic Walking przydają się dlatego, że chronią przed odciskami od trzymania kijków. Niektóre z nich mają wszyte specjalne kawałki gumy, których zadaniem jest zapewnienie lepszego chwytu. Co więcej porządne kije do Nordic Walking posiadają w zestawie specjalne rękawiczki bez palców.

Do akcesoriów Nordic Walking należy też pulsometr. Stanowi on ważny element wyposażenia, gdyż pozwala kontrolować tętno i pracę serca. Dzięki temu pozwala obiektywnie ocenić, jak dużą pracę wykonuje twój organizm. Określając ilość uderzeń serca na minutę wskazuje czy powinieneś zwolnić czy może przyspieszyć. Zbyt intensywny wysiłek może bowiem uszkodzić mięśnie. Typowy pulsometr, zwany inaczej monitorem pracy serca, składa się z paska który zakłada się na klatkę piersiową. W nim znajduje się transmiter, który przesyła sygnał do przypominającego zegarek odbiornika noszonego na ręce. Dzięki temu możesz odczytywać rytm swojego serca w taki sposób, w jaki odczytuje się godzinę.

Innym elektronicznym gadżetem stworzonym dla miłośników Nordic Walking jest krokomierz. Jak sama nazwa wskazuje mierzy on liczbę kroków, które postawiłeś. Chociaż może wydawać się mało przydatną zabawką, w rzeczywistości jest niezbędny, jeśli uprawiasz Nordic Walking według konkretnego programu, który przewiduje ile kroków powinieneś przejść w trakcie sesji.

Na liście przydatnych akcesoriów Nordic Walking nie powinno zabraknąć gumowych stopek na asfalt. Stanowią użyteczny dodatek, gdyż zapewniają doskonałą przyczepność bez względu na pogodę. Absorbują też wstrząsy, kiedy poruszasz się po twardej nawierzchni. Należy je jednak zdejmować, kiedy chodzisz po trawie.

Uchwyty na bidon są natomiast o tyle przydatne, że pozwalają ci mieć wodę pod ręką, dzięki czemu nie musisz zatrzymywać się by wyjąć ją z plecaka. W rzeczy samej, z czegoś co stanowiło element zdrowego stylu życia, stały się one modnym gadżetem dostępnym w różnorakich kolorach i kształtach.

Chociaż powyższe akcesoria Nordic Walking nie stanowią elementów niezbędnych by uprawiać ten sport, mogą się okazać przydatne i dodatkowo zwiększyć przyjemność czerpaną z uprawiania tej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>